PRO AM KATOWICE-Klub Tańca Carmen Katowice - Nauka Tańca Katowice

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Zajęcia > Dorośli
PRO-AM

NA CZYM POLEGA I SKĄD SIĘ WZIĄŁ PRO AM?

Pro Am to bardzo popularny system nauczania tańca, który powstał w Stanach Zjednoczonych. Polega on na indywidualnym podejściu do potrzeb kursanta oraz pracy na linii zawodowiec - amator co pozwala na dynamiczny rozwój gdzie tempo, metodyka i zakres nauki są spersonalizowane. Integralnym punktem nauki w tym systemie są turnieje i pokazy Pro-Am, w których zawodowiec (Pro) tańczy ze swoim kursantem (Am). System ten cieszy się tak wielką popularnością par na całym świecie, że turnieje i pokazy organizowane są od Californi przez Florydę, Paryż, Wenecję, Moskwę, Hong Kong, po Singapur czy Australię. Co więcej można nawet wziąć udział w oficjalnych mistrzostwach świata! Obecnie w tym systemie uczą szkoły na całym świecie i obejmuje on praktycznie wszystkie style tańczone w parze, m.in. taniec towarzyski, salsę, tango argentino, west coast swing i wiele innych.


DLA KOGO JEST PRO AM?
Dla każdego! Pro Am
to wymarzona sytuacja dla osób już uczęszczających na zajęcia grupowe, które szukają kolejnego wyzwania, bodźca do rozwoju, chciałyby wykorzystać nabyte umiejętności i sprawdzić się wraz ze swoim instruktorem na pokazowym/turniejowym parkiecie. Dla tych zaczynających przygodę z tańcem to również idealny sposób na szybką i efektywną naukę a przede wszystkim na spełnienie marzeń...Co więcej wiek nie gra tu żadnej roli, nie ma ograniczeń!


JAKIE SĄ REGUŁY UCZESTNICTWA W TURNIEJACH I POKAZACH?
W turniejach mogą wziąć udział wszyscy chętni bez specjalnych obostrzeń. Instruktor planując przyjazd na turniej decyduje o przydzieleniu swoich kursantów/ek do poszczególnych poziomów zaawansowania i kategorii wiekowych. Zwykle podział wiekowy wygląda nastepująco: 18-25, 25-35, 35-45, 45-55 itd. przy czym można też zatańczyć w młodszej kategorii niż swoja. O różnorodności podziałów na grupy decyduje organizator turnieju. Zwykle można zaobserwować podział na poziomy: BRONZE, SILVER i GOLD. Każdy z powyższych może również być podzielony dodatkowo na np. begginner (początkujący), intermediate (średnio zaawansowany) i full (zaawansowany). Do tego mamy również rozróżnienie pod względem choreograficznym na tzw. OPEN - bez ograniczeń repertuaru i CLOSED - z uwzględnieniem reguł dotyczących danego poziomu zaawansowania. Jeśli już wiemy na jakim poziomie chcemy zatańczyć pora wybrać styl i tańce. Studenci mają możliwość zdecydować się na np SINGLE DANCE, 2/3/4 DANCE CHALLANGE lub CHAMPIONSHIP/SCHOLARSHIP. Rożnica polega na tym, że rywalizuje się w jednym tańcu, 2/3/4ech razem ocenianych bądź 5 tańcach w danym stylu Latynoamerykańskim lub Standardowym. Na turniejach opartych o system amerykański można również spotkać takie style jak SMOOTH, RHYTHM, THEATRICAL czy SHOWDANCE. Do tego co raz większą popularnością cieszą się TANGO ARGENTINO i SALSA. Reguły dotyczące dwóch ostatnich każdorazowo określa organizator. Mając do wyboru poziomy zaawansowania, różne style taneczne i sposoby oceny tak na prawdę nie ma ograniczeń co do ilości tańców (entrances), każdy znajdzie na takim turnieju coś da siebie!


Pro-Am czyli taniec kursanta z zawodowcem już od teraz w Katowicach w Klubie Tańca Carmen. Zapraszamy na zajęcia, których integralnym elementem są turnieje i pokazy.
 
KONTAKT:
731 300 003
taniec@ktcarmen.com
ul. Krzyżowa 1 Katowice
Oficjalny profil FB Klubu Tańca Carmen Oficjalny profil Google+ Klubu Tańca Carmen Oficjalny profil w serwisie Youtube Klubu Tańca Carmen
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego